Nem a rendőröket meglátva kell bekötni az övet (Fotó: Facebook.com/Győr-Moson-Sopron vármegyei rendőrség)
Nem a rendőröket meglátva kell bekötni az övet (Fotó: Facebook.com/Győr-Moson-Sopron vármegyei rendőrség)
Egyre gyakoribbak Magyarországon is a rendőrségi drónokkal végzett forgalomellenőrzések. Ezúttal Győr-Moson-Sopron vármegyében emelkedett a magasba a mindent látó kamera. A rendőrök ilyenkor kiemelten figyelik a szabályosan becsatolt biztonsági öveket, illetve a menet közben kézben tartott mobiltelefon használatát, hiszen ez kimondottan jól látszik a magasból, ám a drónfelvételek gyakran szolgálnak bizonyítéként az elsőbbségadási és a fényjelző készülékek tilos jelzésének figyelmen kívül hagyásakor is. Ha kíváncsi vagy, hogy mit lát pontosan a drón, vagy csak mosolyognál egy jót azokon a sofőrökön, akik az utolsó pillanatban még megpróbálnak úgy tenni, mintha bekapcsolt övvel közlekedtek volna, akkor