Az előző kormány az idén március 10-i hatállyal vezette be az úgynevezett védett árat, a vonatkozó szabályozás szerint a magyar rendszámmal és forgalmi engedéllyel rendelkező járművek a 95-ös benzint maximum 595 forint/liter, a gázolajat pedig maximum 615 forint/liter áron tankolhatják. A jelenlegi kormányzzat viszont úgy döntött szerdán, hogy kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését. Magyar Péter hangsúlyozza, hogy a Tisza-kormány a jövedéki adó csökkentését fenntartja, ahogy a Mol is a csökkentett árréseket. A kormányfő megjegyezte még, hogy a védett ár intézménye havi 50 milliárd forintba került a magyar adófizetőknek A legutóbbi árváltozásról
ide kattintva olvashatsz, a miniszterelnök bejegyzését pedig az alábbiakban láthatod.
Forrás: MTI