Bemutatta az új, tisztán elektromos Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé modellt a Mercedes-AMG. A négyajtós kupé nemcsak a márka egyik legerősebb sorozatgyártású autója lett, hanem technológiai szempontból is teljesen új irányt képvisel Affalterbach számára.
Az új AMG GT az AMG.EA platformra épül, és összesen három axiál fluxusú villanymotort használ, kettőt a hátsó tengelyen, egyet elöl. A rendszer akár 1169 lóerős csúcsteljesítményre képes, amellyel a modell mindössze 2,1 másodperc alatt gyorsul 100 km/h-ra, míg 200 km/h-t 6,4 másodperc alatt ér el. Az opcionális Driver’s Package csomaggal a végsebesség 300 km/h.
A technológia különlegessége az axiál fluxusú villanymotor, amelyet a Mercedes tulajdonában lévő YASA fejlesztett. A gyártó szerint ezek a motorok kisebbek, könnyebbek és jóval nagyobb teljesítménysűrűséget kínálnak a hagyományos elektromotoroknál, miközben tartós terhelés mellett is képesek stabil teljesítményt leadni.
Az autó 800 voltos elektromos rendszert és közvetlenül hűtött akkumulátort kapott. A töltési teljesítmény akár 600 kW is lehet, amellyel megfelelő infrastruktúra mellett 10 perc alatt több mint 460 kilométerre elegendő energiát lehet visszatölteni. A 10-ről 80 százalékra töltés gyári adata mindössze 11 perc.
A Mercedes-AMG az élményoldalról sem mondott le. Az AMGFORCE S+ vezetési mód mesterséges V8-as hangzást, szimulált váltásokat és haptikus visszajelzéseket is használ, hogy az autó karaktere a klasszikus AMG-modelleket idézze. Az aktív aerodinamikai elemekkel, félaktív futóművel és összkerékhajtással szerelt új AMG GT 4-ajtós Coupé egyértelműen a legextrémebb elektromos sportmodellek közé érkezik meg.

