A Saab visszatér

0
4

Több mint 2,5 éves szünet után november utolsó hetében újraindult a termelés a kínai tulajdonú Saab svédországi, trollhattani üzemében. Eleinte csupán a helyi és a kínai piac számára készülnek autók – az első „új 9-3-as, egy 2,0 literes, 220 lovas turbós benzines Aero hétfőn gördült le a szalagról.
[BANNER type="1"]
Saab 9-3N-re keresztelve jövő májusra várható egy frissített típus gyártási kezdete, illetve ePower néven – úgy tudni, kizárólag Kínának – elektromos változatot is tervez a National Electric Vehicle Sweden (NEVS).