Csak Bács-Kiskun vármegyében a múlt héten 1239 gyorshajtást rögzítettek, ebből több olyan kirívó volt, hogy a rendőrség nyilvánosságra is hozta azokat. Az 51. számú főúton egy Ford vezetője hajtott a megengedett 50 km/óra helyett 99 km/órával, amiért vélhetően 140 ezer forintos csekket fognak küldeni az üzembentartónak.
(fotó: Police.hu)
Egy Fiat sofőrje az 52. számú főúton szaladt bele a traffiba kvázi autópályás tempóval, hiszen a mérőműszer szerint 137 km/órával haladt a felvétel készítésének pillanatában. Arányaiban ez kisebb léptékű gyorshajtásnak minősül, ezért ez esetben jó eséllyel 100 ezer forintos pénzbírsággal számolhat az üzembentartó.
(fotó: Police.hu)
Ellenben az 55. számű úton megcsípett Toyota vezetője által elkövetett gyorshajtás biztosan 140 ezer forintos büntetést von maga után, mivel ezt a rendőrség külön ki is emelte közleményében. A traffipax által készített fotón a SUV a legális 90 km/óra helyett 163 km/órával húzott el a mérőműszer előtt.
(fotó: Police.hu)
Nógrád vármegyében is akadt, aki úgy gondolta, rá nem vonatkoznak a sebességkorlátozások. Szekszárd külterületén egy Ford pickupot mértek be a rendőrök 150 km/órás tempóval, pedig ezen a szakaszon is 90 a megengedett. A hatóság közleménye szerint 4 előéleti pont és 100 ezer forint bírság lett a gyorshajtás vége.